Kiedy jesteś liderem, inni traktują Cię jako wzór do naśladowania. I z pewnością potrafisz nim być. Któż z nas jednak nie potrzebuje od czasu do czasu sam zasięgnąć porady, porozmawiać z bardziej doświadczonymi od nas samych?

Znając Wasze potrzeby przygotowaliśmy specjalny program szkoleniowy z rodziny EQUIP: Salt & Light. Salt & Light jest spotkaniem, podczas którego jest miejsce na wszystko to, czego potrzebujesz by wzrastać jako lider.

Będziemy rozmawiać m.in. o wizji i tym jak zaprezentować ją innym, o przemianie osobistej, odkrywaniu potencjału, relacjach i świadomym życiu. A wszystko w otoczeniu ludzi, którzy jak Ty, pragną z odwagą kroczyć śladami Jezusa!

Dlaczego warto?

Wy jesteście światłością świata.

Nie może się ukryć miasto położone na górze.  Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

Mt 5, 13-16

Rozpocznij swą podróż…

Przywództwo to troska o drugiego człowieka. To dzielenie się zasobami, umiejętnościami, doświadczeniem.

Spotkanie John’a wiele lat temu, rozwijanie się w partnerstwie z nim stało się jedną z najbardziej ekscytujących podróży w moim życiu.

Wraz z całym zespołem Instytutu i Equip chciałbym zaprosić ciebie do podróży, w której poznasz najważniejsze obszary, w których możemy stawać się lepszymi liderami!

Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić?

Mt 5, 13

Czym jest EQUIP?

PORUSZANE TEMATY:

1. Jak postrzegam rzeczywistość? Jakie jest moje nastawienie? Co to jest nastawienie?

Twoje nastawienie poprzedza Twoje czyny. Czyny zawsze stanowią uzewnętrznienie Twoich uczuć. To co czujesz na myśl o danej sytuacji lub zajściu, będzie miało wpływ na Twoją reakcję. Poprzez zmianę swoich uczuć wprowadzasz zmianę w swoich czynach. Wybierając pozytywne nastawienie ułatwiasz sobie wybór pozytywnych działań. To często prowadzi do pozytywnych rezultatów.

2. Rozwój osobisty. Liderzy, którzy się uczą zawsze mają przyszłość.

Rozwój ma swój początek w pokorze. Musisz zdać sobie sprawę z własnej potrzeby rozwoju, a to wymaga, abyś schował dumę w kieszeń i był szczery sam ze sobą. Rozwój trwa, dopóki, dopóty podążasz za planem, który pomoże Ci wzrastać.

3. Szczerość. Życie w szczerości prowadzi do życia w jedności.

Szczerość to jednorazowy wybór i codzienny obowiązek. Możesz zacząć żyć w szczerości teraz – w tym momencie – ale wybór ten będzie poddawany próbie każdego dnia. Postępowanie zgodne z własnymi słowami i podążanie za wyznawanymi przez siebie wartościami buduje zaufanie oraz -– po pewnym czasie – tworzy pozytywną reputację. O szczerość zawsze warto walczyć.

4. Priorytety. Jasno określone, wskazują co masz robić i jaką drogą kroczyć.

Zidentyfikuj swoje priorytety w oparciu na wymagania, zysk i nagrodę. W swojej pracy, powinieneś skupiać swój czas i wysiłek na trzech głównych obszarach:
1) Zadania, których wymaga od Ciebie Twój pracodawca i których nikt inny nie może wykonać. Musisz je wykonać, aby spełnić obowiązki wynikające z Twojego stanowiska.
2) Zadania, które przynoszą wysoki zysk za Twoją pracę, ponieważ wykorzystują Twoje talenty i mocne strony. To jest Twój złoty środek.
3) To z kolei zadania, które w dużym stopniu przynoszą ci osobiste spełnienie.

5. Etos pracy. Praca jaką wykonujemy musi dawać nam satysfakcję.

To Ty jesteś swoim najważniejszym szefem. Przeciętna osoba pracuje tylko i aż tak ciężko, jak wymaga tego szef albo stanowisko pracy. Osoby, które wierzą w ciężką pracę oczekują jednak więcej od siebie samych i czerpią dumę ze swoich dokonań. Kluczem jest postrzeganie siebie jako swojego szefa. Dążenie do doskonałości i dawanie z siebie wszystkiego nauczy Cię, jak czerpać dumę ze swojej pracy i obdarzy poczuciem wewnętrznego spełnienia.

6. Relacje. To one określają jakość naszego działania i życia.

Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, ludzie będą pracować z tymi, których lubią. Jeśli coś stoi na przeszkodzie – ta zasada pozostaje nie zmieniona. (J. Maxwell)

To krótka charakterystyka zagadnień jakimi będziemy się zajmować w czasie dwudniowego spotkania. Szkolenie będzie prowadzone przez dwóch Certyfikowanych Trenerów EQUIP z USA. To nowy program szkoleniowy, uwzględniający zmiany jakie zachodzą dookoła nas. Głównym mottem szkolenia jest odwołanie się do słów Jezusa: Bądźcie światłem i solą dla tego świata.

PROWADZĄCY

SZCZEGÓŁY:

Szkolenie ma formułę warsztatową.
Rozpoczyna się 15.03.2019 rejestracją oraz wspólnym obiadem o godz. 14:00.
Kończy 16.03.2019 o godz. 15.30.

Cena: 350 zł (w tym wszystkie materiały oraz pełne wyżywienie)
Liczba miejsc ograniczona.

Nie zapewniamy zakwaterowania.
Polecamy pobliskie lokalizacje:

Homely Apartments
Express Hostel
Hotel Batory

Miejsce szkolenia:
ul. Dwernickiego 5, Kraków

Skontaktuj się z nami: kontakt@instytutprzywodztwa.org.pl, tel. +48 12 6331041 / +48 664 721 181